Obrazy, obrusy, hafty

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2012_04_UTW14.jpgW Muzeum Ziemi Rawickiej odbył się 23 kwietnia finisaż, czyli uroczyste zakończenie wystawy prac słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Obrazy, obrusy, hafty, świąteczne dekoracje oraz inne prace wykonane różnymi technikami pokazali w muzeum: Halina Gruczek, Helena Klimczak, Joanna Kot, Henryk Krawczyk, Agata Kubiak, Maria Kwinecka-Maćkowiak, Halina Murkowska, Helena Szczypko, Włodzisława Walczak, Krystyna Wojtera.
  Na podsumowaniu obecni byli autorzy prac, ich rodziny, znajomi, instruktorzy oraz przedstawiciele władz - wicestarosta Krzysztof Synoracki, dwaj wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Grzegorz Kubik i Tomasz Organistka.
  Dyrektor Jacek Jarczewski podkreślił, że Muzeum Ziemi Rawickiej będzie systematycznie promowało tworczość rodzimych amatorów, nie tylko  corocznie w okresie wielkanocnym. Zapowiedział także, że planuje umożliwienie twórcom pięknych przedmiotów nie tylko wystawianie swych prac, ale i sprzedaż w formie jarmarku czy "galerii - cepelii". Wicestarosta K. Synoracki pogratulował artystom amatorom wysokiego kunsztu. G. Kubik w imieniu zarządu RUTW podziękował dyrektorowi J. Jarczewskiemu za zorganizowanie wystawy.
  Zdjęcia z finsażu obejrzyj tutaj.