Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Rawicki Ratusz

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2012_05_okladka_ratusz.jpgMuzeum Ziemi Rawickiej wydało książkę pt. „Rawicki Ratusz”. Publikacja zawiera fragmenty opracowania „250 lat rawickiego Ratusza”, które powstało z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Rawicza dla upamiętnienia 250. rocznicy zakończenia budowy tego gmachu i ukazało się w 2007 roku w XXII zeszycie „Ravicianów”, oraz teksty specjalnie napisane do tej książki w roku 2012.

Sześćdziesięciostronicowa, bogato ilustrowana kolorowymi zdjęciami publikacja zawiera najważniejsze informacje o reprezentacyjnej budowli Rawicza, a także ciekawostki związane z jej losami w okresie już ponad ćwierćtysiącletniej historii.
  Materiały do publikacji zebrał Janusz Hamielec, graficznie opracował i elektronicznie poskładał  ją Henryk Pawłowski. Wszystkie archiwalne materiały ikonograficzne (a są wśród nich dotąd niepublikowane) pochodzą ze zbiorów Muzeum Ziemi Rawickiej, zdjęcia współczesne wykonał H. Pawłowski.
  Książkę można kupić w Muzeum Ziemi Rawickiej za 20 zł, a w wersji elektronicznej - obejrzeć na stronie www.muzeum.rawicz.pl w dziale Publikacje.