Odwiedziny

Dzisiaj0
Przez tydzień1
Przez miesiąc30
Od początku151091

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Muzeum otwarte

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_05_noc_2018_70.jpgTegoroczna Noc Muzeów w Rawiczu miała specjalny charakter – po remoncie pomieszczeń muzealnych ponownie otwarto stałą ekspozycję, w nowej aranżacji.

Po nowych salach zwiedzających oprowadzał, w roku 380-lecia Rawicza, sam jego założyciel - Adam Olbracht Przyjma-Przyjemski.

Liczni goście Nocy Muzeów mieli też okazję oglądać pokazy dawnych rzemiosł oraz haftu hazackiego. Nie zabrakło muzyki w wykonaniu „Wisieloków” oraz kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” z Nietążkowa. W sali audiowizualnej można było oglądać prezentację, zrealizowaną przez muzeum na 380. rocznicę lokacji Rawicza. Dla dzieci Teatr Wagabunda przygotował przed ratuszem „Starą zagrodę”, a w nim - świat dawnych zabaw i zabawek.

Po raz czwarty podczas Nocy Muzeów ogłoszono wyniki konkursu plastycznego i otwarto wystawę pokonkursową. GRAND PRIX IV Amatorskiego Konkursu Twórczości Plastycznej jury pod przewodnictwem dr. Witolda Adamczyka przyznało Danielowi Wiatrowskiemu za obraz „Martwa natura z myszką Gabi”, I NAGRODĘ - Hannie Dudzie za obraz „Pejzaż I”, II NAGRODĘ - Rafałowi Kruszce za fotograficzny tryptyk „Przemijanie”, III NAGRODĘ (ex aequo) - Andrzejowi Golejewskiemu za tryptyk malarski „Mały ekolog” oraz Helenie Szczypko za obraz „Bliźniaczki”,

WYRÓŻNIENIA: Julicie Adamiak za obraz bez tytułu, Sarze Kośmider za rysunek „Gisele”, Ewie Lamperskiej za obraz „Zima”, Marii Maćkowiak za tryptyk malarski „Abstrakcja - wizje kosmiczne”, Jolancie Skowron za obraz „Kiedyś...”, Monice Szymałce za obraz „Stare kino”, Jackowi Urbaniakowi za rzeźbę „Orzeł”. Katalog wystawy można obejrzeć tutaj.

Zdjęcia z tegorocznej Nocy Muzeów można obejrzeć tutaj.

(P)

Udostępnij

Muzealia

Rawickie Mosty Sztuki

Rawicki polifon

Ze świata kultury

Wyborcza.pl - Kultura

Artykuły o kulturze Gazety Wyborczej Gazeta.pl

Muzealne publikacje